• Lifestyle
  • Ciekawe miejsca

Gdzie spędzić miło weekend? W Bieszczadach!

Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, aby spędzić miły weekend, racząc się smacznymi potrawami i pięknymi krajobrazami i mając do dyspozycji wiele atrakcji. Świetną opcją będzie wyjazd na parę dni w Bieszczady. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, zrelaksowania się i odzyskania sił.

Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, aby spędzić miły weekend, racząc się smacznymi potrawami i pięknymi krajobrazami i mając do dyspozycji wiele atrakcji. Świetną opcją będzie wyjazd na parę dni w Bieszczady. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, zrelaksowania się i odzyskania sił.

Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady?

Wiele korzyści przemawia za tym, aby spędzić weekend w Bieszczadach. Nawet podczas piątej czy dziesiątej wizyty w tym malowniczym rejonie Polski nie ma mowy o nudzie czy rozczarowaniu. Osoby, które już miały okazję przekonać się o majestatyczności tych gór, nadal bardzo chętnie przyjeżdżają i na nowo odkrywają lokalne atrakcje. Bieszczady mają do zaoferowania piękne szklaki, lasy i łąki. Można poczuć bliskość z naturą. Jest to idealna opcja dla osób pragnących odpocząć od gwaru miejskiego i zanieczyszczeń. Można zamoczyć nogi w krystalicznie czystej i tętniącej życiem wodzie płynącej w potoku. Nie brakuje też dzikości. Spacerując po soczystej trawie pośród górskich szczytów, można ujrzeć jelenia czy łosia. Niezaprzeczalną zaletą Bieszczad jest różnorodność kulturowa, co czyni to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym. Nie ma mowy, aby kogoś nie urzekła piękna zieleń i wszędobylskie akweny wodne. Są nawet mini wodospady, które same w sobie są wspaniałą ozdobą. Do tego jeszcze drewniana architektura. Można odwiedzić cerkwie, będące pamiątką przeszłości czy też stare cmentarze z historią. Noclegi w Bieszczadach mają do zaoferowania liczne udogodnienia i pozwalają poczuć się niczym w swoim domowym zaciszu. Do tego dochodzi jeszcze pyszna kuchnia. Bez wytępienia nie brakuje klimatycznych miejsc, gdzie można zjeść coś smacznego i spróbować lokalnych przysmaków.

Coraz więcej osób decyduje się na weekend w Bieszczadach.

Bieszczady maja do zaoferowania bardzo dużo. Jak najbardziej warto skorzystać ze szklaków. Odwiedzić warto w Muzeum Budownictwa Ludowego w miejscowości Sanok oraz Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych. W ten sposób można poznać kulturę polsko-ukraińską i historię regionu. Zjeść warto np. w Karczmie Chata Wędrowca w Wetlinie – szczególnie jagodowego naleśnika giganta. W miejscowości tej czekają na nas także bieszczadzkie szlaki. Godna polecenia jest wycieczka na Połoninę Caryńską, Wetlińską czy Rawki. Nie można pominąć schroniska Chatki Puchatka i kolorowych połonin. Odwiedzić warto także cerkwie w Smolniku nad Sanem, kirkut w Lutowiskach, Park Gwiezdnego Nieba i Browar Ursa Maior (będziemy mieli okazję do spróbowania kilkunastu gatunków piwa regionalnego).


Noclegi w Bieszczadach.

Obecnie nie ma żadnego problemu ze znalezieniem zakwaterowania podczas pobytu w Bieszczadach. Każdego roku przybywają kolejne miejsca noclegowe, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nie trzeba martwić się tym, że nie znajdziemy przytulnego lokum podczas swojej weekendowej wycieczki. Można liczyć na szeroki wachlarz wyboru pośród domków i agroturystyk. To gdzie się zatrzymamy, uzależnione jest od tego, co zamierzamy robić w polskich Bieszczadach – wspinać się po górskich szczytach, wędrować po szklakach, wypoczywać w ciszy i spokoju nad brzegiem jeziora czy odprężyć się w SPA.